Aranżacja wnętrz

Jak wygląda proces aranżacji wnętrz?

Profesjonalna aranżacja wnętrz to jedna z naszych sztandarowych usług. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy stworzymy dla Państwa wnętrze idealnie „skrojone na miarę”. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą aranżacji wnętrz. Prace nad projektem rozpoczynamy od spotkania z inwestorem. Omawiamy potrzeb, poznajemy Państwa preferencje i oczekiwania. Następnie przygotowujemy koncepcję wystroju wnętrza. Wspólne ustalenia i naszą propozycje wnętrza przedstawiamy w formie kolażu.

Następnie wykonujemy inwentaryzację pomieszczeń, pomiary i zdjęcia. Przygotowujemy układ funkcjonalny wnętrza, dobieramy kolory, materiały wykończeniowe, farby, okładziny. Dobieramy także elementy wyposażenia, takie jak:

  • meble (meble na wymiar),
  • oświetlenie,
  • sprzęt,
  • ceramika,
  • tkaniny i różne dodatki.

Prezentujemy Państwu gotowy projekt aranżacji wnętrza w formie realistycznej wizualizacji 3D.

Przestrzeń jest oddechem sztuki.

Frank Lloyd Wright

Projekt wnętrza kuchni wykonany przez architekta Mobiliani Design
Dekoracje do aranżacji domu
Wizualizacja 3D salonu w prywatnym domu

Na czym polega właściwa aranżacja wnętrza oraz czym tak naprawdę różni się od projektowania wnętrza?

Otóż aranżację można nazwać zamiennie dekoracją wnętrz, a jest nią dobór poszczególnego wyposażenia, odpowiednich barw, struktur wykorzystanych  materiałów w taki sposób, aby całość tworzyła harmonię w definicji piękna. Projektowanie zakłada zaplanowanie liftingu wnętrza na poziomie dostosowania przestrzeni od strony ergonomii użytkowania, świadomym rozplanowaniu oświetlenia oraz architektury. Ostatecznym elementem jest dopracowany plan techniczny z wizualizacją prezentującą przestrzeń i zestawieniem elementów zdobień…