Nadzór autorski architekta wnętrz

Na czym polega usługa nadzoru autorskiego?

Dla Państwa wygody, biorąc odpowiedzialność za przygotowany pełen projekt wnętrza oferujemy usługę nadzoru autorskiego. Polega on na przekazaniu projektu wykonawcy wraz z jego wyjaśnieniem i omówieniem, a następnie sprawdzaniu zgodności wykonywanych prac z projektem na poszczególnych etapach.

Do zadań architekta wnętrz należy także udzielanie wyjaśnień w zakresie zawartych w projekcie rozwiązań, akceptowanie wszystkich wykorzystanych przy realizacji projektu materiałów oraz opracowywanie zamiennych rozwiązań projektowych w przypadku, kiedy zawarte w projekcie rozwiązania nie mogą być zrealizowane. Usługa nadzoru autorskiego jest wyceniana indywidualnie w zależności od konkretnego projektu.

 

Dlaczego nadzór autorski jest usługą godną uwagi?

Projektant lub architekt posiada wiedzę, której nie ma osoba korzystająca z usług dla wnętrz. Tak naprawdę tylko kompetentny specjalista może określić, czy prace przebiegają w zgodnie ze stworzonym indywidualnie projektem. W sytuacji, gdy Klient potrzebuje zmiany wskazanego wcześniej rozwiązania, zaproponowanego przez architekta wnętrz, to tylko profesjonalista jest w stanie ocenić, jaki rzeczywiście wpływ będą miały nowe ustalenia na efekt końcowy i przedłoży właściwe decyzje, czy też optymalny kompromis.

Remont, wdrażanie projektu oraz całe zamieszanie na miejscu inwestycji z nadzorem projektanta wnętrz przebiega zdecydowanie szybciej i efektywniej, a uzyskane rezultaty okazują się być lepsze zarówno dla mieszkania, jak i dla domowników. Przede wszystkim doświadczony pracą architekt przypilnuje, aby ustalony budżet „nie pękł” w szwach, a jego obecność i spoglądanie na ręce podwykonawców jest w stanie wyłapać nieuczciwość. Właściciel inwestycji wówczas zostanie powiadomiony, we właściwym czasie, o zaniechaniu procesu prac remontowo – budowlanych lub zaproponowane zostanie nowe rozwiązanie (inna ekipa).

Cena takiej usługi odniesiona stosunkowo do kosztu całej inwestycji nie należy do wygórowanych. Jeśli inwestor zdaje sobie sprawę z dodatkowego faktu, że architekt zapobiegnie popełnieniu pomyłek związanych z dodatkowymi kosztami, zaoszczędzona kwota staje się istotnym argumentem przemawiającym za decyzją skierowaną w stronę skorzystania z usługi nadzoru autorskiego.

Realizacje pod klucz z nadzorem autorskim projektu Mobiliani Design