Dziś poruszymy temat nad którym projektanci wnętrz komercyjnych zastanawiają się naprawdę długo. Dlaczego? Ponieważ każdy hotel powinien mieć swój indywidualny charakter i styl, ale również designem pasować do oczekiwań wymagających gości.  Nie ma projektu idealnego, o ścisłych wytycznych, dla stworzenia wnętrza hotelu, który zapewni wszystkim gościom komfort, pracownikom prostotę w utrzymaniu ładu, a inwestorom satysfakcję z niepowtarzalnego oraz oryginalnego designu całego obiektu. Proces doboru faktur, odcieniu kolorów i wzorów tkanin standardowo dopasowany jest do unikalnego charakteru i standardu (kategoryzacji) hotelu. Istnieją jednak pewne ogólne przyjęte zasady wspierające, z pomocą których właściwy teoretycznie dobór tkanin pozwala wykreować eleganckie i przyjazne gościom wnętrze. Gruntownym wyzwaniem dla architekta wnętrz jest zastosowanie takich działem, aby mały pokój hotelowy, o określonych w projekcie wymiarach, przewidzianych wytycznymi kategoryzacyjnymi, pozwolił poczuć się klientom naprawdę dobrze.

Projekt wnętrze obiektu komercyjnego - Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Projekt wnętrze obiektu komercyjnego – Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Jak zaaranżować wnętrze pokoju hotelowego?

Dobrym rozwiązaniem jest optyczne powiększenie niewielkich pokoi hotelowych dzięki zastosowaniu np. zasłon lub firan o pionowych, długich pasach. Tkaniny te upięte starannie na karniszach pod samym sufitem dadzą wrażenie przestronności oraz dodadzą elegancji wnętrzu. Dla pokoi wymagających większego wyrafinowania i luksusu, proponujemy efektownie wyglądające wzory z motywami pnącymi się w górze. Efekt końcowy powinien być w ów czas zbliżony.

Bardzo ważnymi elementami, które decydują o estetyce wnętrza dobrze zaaranżowanego pokoju hotelowego są narzuta łóżka i poduszki.  Kierując się aktualnymi trendami w designie łóżko można ozdobić narzutą w duże organiczne wzory oraz poduszkami z tej samej gamy kolorystycznej barw. Zastosowanie rozwiązania odwróconego: wyraźny, dominujący wzór na poduszkach, natomiast narzuta pozostaje wtedy bardziej subtelna.

Równowaga wnętrza

Istotną rolę odgrywa równowaga i proporcje, czyli motyw organiczny na poduszce musi być czytelny i łatwy do wychwycenia na pierwszy rzut oka gościa. Jeżeli zdecydujemy się na użycie mocnych akcentów na narzucie łóżka, to dla zachowania równowagi tapicerowany zagłówek powinniśmy zostawić minimalistyczny i gładki. W takim wypadku tapeta na ścianach również tapeta może wykorzystywać motyw dopasowany do aranżacji łóżka. Jeżeli natomiast to zagłówek jest mocno wzorzystym, wizualnym kontrastem, wtedy to narzuta oraz ściany pokoju muszą tonować charakter wnętrza swoja jednobarwną kolorystyką.

Dobrze zaprojektowany hotel powinien być spójny w swoim designie ale nie jednostajny. Olbrzymia oferta producentów tkanin hotelowych daje możliwość łatwego zróżnicowania pokoi hotelowych – stosując jedną, linię mebli hotelowych za pomocą tkanin oraz tapet w różnej kolorystyce i podobnym wzornictwie stworzymy wnętrza o odrębnej stylistyce w jednostajnym nurcie.

Projekt wnętrze obiektu komercyjnego - Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Projekt wnętrz obiektu komercyjnego – Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Dlaczego projektowanie wnętrza hotelu powierzyć profesjonalnym projektantom?

Doświadczenie projektantów wnętrz w tworzeniu pokoi hotelowych przejawia się stosowaniem odważnych, niespotykanych powszechnie rozwiązań. Nie należy obawiać się mocnych, nasyconych kolorów, intensywnie wypełnionych przestrzeni jeśli są prawidłowo zaaranżowane przez ekspertów. Przecież jakoś trzeba się wyróżnić, mdłość i powszechność sprawi, że hotel stanie się typowy. Bogactwo faktur, kolorów, ornamentów oraz wzorów na tkaninach zastosowanych we wnętrzach  buduje i dopełnia ich przestrzeń, nadając im charakter oraz unikalność.

Podsumowując, goście spędzający czas w hotelach, zwłaszcza tych luksusowych i o wysokim standardzie, oczekują czegoś więcej. Typowa elegancja, czy powściągliwość ich nie pociągnie. Dziś trzeba się wyróżnić. Jeśli szukacie profesjonalnych projektantów wnętrz w Bydgoszczy i okolicy, to zapraszamy do galerii projektów Mobiliani Design, gdzie znajdziecie mnóstwo projektów wnętrz zarówno dla osób prywatnych jak i dla obiektów komercyjnych. Wszystkie wnętrza prezentowane w galerii są stworzone przez doświadczonych, wspartych wiedzą zasięgniętą z uczelni oraz śledzenia trendów projektantów i architektów wnętrz.