Pierwszy artykuł na naszym blogu jest ściśle związany z tematyką usług oferowanych przez naszą firmę, czyli projektowanie wnętrz na terenie Bydgoszczy i okolic. Postaramy się dziś przedstawić Wam, dlaczego tak naprawdę watro korzystać z doświadczenia i praktyki projektantów oraz architektów wnętrz. Przejdźmy już do rzeczy!

Architekt lub projektant wnętrz – dlaczego i czy w ogóle warto słuchać jego porad?

jadalnia w luksusowej realizacja z projektu wnętrza jadalni - Mobiliani Design Bydgoszcz.

Jadalnia w luksusowej realizacja z projektu wnętrza jadalni – Mobiliani Design Bydgoszcz.

Bardzo często spotykamy się z Klientami, którzy mają „swój gust” lub oczekują już mocno sprecyzowanego projektu wnętrza domu lub obiektu komercyjnego. Zrażają się też osoby, które odwiedzając nasze biuro projektanckie styl dla swojego wnętrza określają jako „nowoczesny”, „designerski”, czy „ klasyczny”. Zadaniem naszych projektantów jest zrealizowanie i zrozumienie potrzeb Klientów korzystających z usług aranżacji i projektowania wnętrz oraz wskazanie im właściwej drogi do realizacji wybranego projektu. Nie jest to łatwa praca, zapewniam Was.

Jednak wpierając się wiedzą, doświadczeniem w branży projektanckiej, możliwościami zastosowań przeróżnych rozwiązań oraz modą i trendami w aktualnym sezonie, profesjonalista jest w stanie zaoferować naprawdę dużo. Władając w pracę ogrom zaangażowania, fachową wiedzę oraz nabyte umiejętności, projektant może zaoferować Wam znacznie więcej niż sobie wyobrażacie. Odpowiednie doświadczenie w zestawianiu barw, faktur różnych materiałów oraz kształtów gwarantuje Wam efekt starannie dopracowanego wnętrza. Fachowiec może nadać styl wnętrzu korzystając z Waszych wskazówek. Takie umiejętności są nieocenione i nie da się ich zastąpić jedynie czytając modne czasopisma wnętrzarskie, szperając w internecie lub poznając część wiedzy na temat materiałów wykończeniowych.

Stereotypy dotyczące bardzo wysokich kosztów usług to nieprawda!

Sypialnia na zdjęciu z realizacji z projektu wnętrza - Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Sypialnia na zdjęciu z realizacji z projektu wnętrza – Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Panuje powszechne przekonanie, że usługi projektowania oraz aranżacji wnętrz wiążą się z wysokimi kosztami, a usługa jest dostępna jedynie dla zamożnych osób. Nic bardziej mylnego! Kreowane przez designerskie czasopisma teorie twierdzące, że nowoczesne i oryginalne wnętrza są drogie są kłamstwem. Okazuje się niejednokrotnie, że za pomocą funkcjonalnych i tanich materiałów można urządzić naprawdę staranne wnętrze domu.

Prawidłowe projektowanie wnętrz

Realizacja wnętrza z projektu apartamentu w Bydgoszczy.

Realizacja wnętrza z projektu apartamentu w Bydgoszczy.

Architekt to zawodowiec, wnętrz poprowadzi Was, jak zaaranżować wnętrze o nietypowych rozmiarach czy kształtach (poddasze, lofty, piwnice). To, co wydawać by się mogło Wam, że jest trudnością czy niemałą przeszkodą w urządzaniu wnętrza, pod okiem projektanta wnętrz może dać spektakularne efekty w designie. Architekt wnętrz doskonale wie, jak „otworzyć” wnętrze oraz jak odseparować części wnętrza ze względu na ich funkcje. Profesjonaliście wystarczą niewielkie ingerencje z poradnika architekta, aby optycznie powiększyć lub zmniejszyć wnętrze Waszej przestrzeni życia. Jeśli chcecie uniknąć projektanckich wpadek i cieszyć się pięknym wnętrzem zwróćcie się po pomoc do architektów i projektantów wnętrz, bo naprawdę warto.