Nie trzeba być projektantem wnętrz, żeby wiedzieć, że w aranżacji powierzchni, czy to mieszkaniowej, czy biurowej, szczegóły grają istotną rolę! Wiedzą o tym doskonale pośrednicy nieruchomości, którzy, chcąc zachęcić przyszłych kupujących do obejrzenia lokalu, przygotowują do sesji zdjęciowej rekwizyty, na przykład rzucające się w oczy poduszki, zasłony, świece czy wazony. Wiedzą o tym również projektanci wnętrz, którzy zwracają uwagę na małe kinkiety, umieszczone w odpowiednich miejscach czy zdobione listwy, dodające wnętrzom charakteru. Wiedzą też o tym gospodynie domowe, które odpowiednio dobranym obrusem i zastawą zmieniają zwykły pokój w odświętną jadalnię.

Jeśli planujesz zmianę wystroju w mieszkaniu, najprostszym i jednocześnie najtańszym sposobem będzie właśnie zmiana dodatków. Zastanów się, jaki styl najbardziej ci odpowiada i starannie je dobierz, zwracając uwagę na najdrobniejsze detale. Jak to zrobić, w zależności od pomieszczenia, nad którym pracujesz?

Projektowanie łazienki

Przestronny projekt wnętrza łazienki w domu.

Przestronny projekt wnętrza łazienki w domu.

Zmiana wystroju łazienki to dość nieoczywisty pomysł. Na ogół łazienkę projektujemy raz na długie lata, bo każdy jej remont wiąże się z dużymi kosztami. Przy tego typu projektach bardzo ważne są szczegóły wykończenia, ale i wyposażenie odgrywa znaczącą rolę. W ostatnim czasie do pomieszczeń kąpielowych weszły szturmem obrazy – te malowane, drukowane na płótnie, ale i na szkle czy płytkach ceramicznych. Jeśli chcesz dodać wnętrzu charakteru, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawiesić w łazience taki element. Możesz ponadto postawić na rzucające się w oczy dodatki – dopasowane do siebie ręczniki w mocnych, nasyconych kolorach i zapachowe świece w podobnej tonacji pomogą ożywić stonowane wnętrze, a poza tym – umilą czas relaksu podczas wieczornych kąpieli. Przykładowy projekt wnętrza łazienki od Mobiliani Design.

Projektowanie sypialni

 

Wnętrze dużej sypialni w nowoczesnej aranżacji.

Wnętrze dużej sypialni w nowoczesnej aranżacji.

Detale na stoliku nocnym w sypialni.

Detale na stoliku nocnym w sypialni.

Projekt wnętrza sypialni z dużym, ozdobnym zagłówkiem.

Projekt wnętrza sypialni z dużym, ozdobnym zagłówkiem.

W sypialni chcemy z reguły czuć się bezpiecznie. Delikatne światło będzie sprzyjało wieczornemu wyciszeniu. Warto więc w tym miejscu zwrócić uwagę na światło why not look here. Nocne lampki, poza nastrojem, mogą wprowadzić do wnętrza styl designerski lub Glamour, w zależności od formy. Możemy dopasować do nich zasłony, lustro w ozdobnej ramie lub damską toaletkę. Każda kobieta, zwracająca uwagę na detale, zatroszczy się również o pasujące do reszty doniczki, perfumy w ozdobnej butelce, ustawione obok eleganckich pojemników na pędzle czy kapę, przykrywającą łóżko w ciągu dnia.

Projektowanie pokoju dziennego

Projekt salonu z narożnikiem w intensywnym odcieniu granatu.

Projekt salonu z narożnikiem w intensywnym odcieniu granatu.

W tym miejscu pole do popisu jest największe! Detale w postaci zasłon, poduszek, serwet, i dywanów, nadają całemu wnętrzu charakteru. Dobrze, jeśli wnętrze utrzymane jest w jednym stylu lub, jeśli mamy wystarczająco dużo odwagi, jest ciekawą mieszaniną różnych stylów. Jednolity styl skandynawski wymaga stonowanych dodatków, natomiast art deco – pozwala na większą dowolność. Elementy, które mogą przyciągać uwagę w naszym wnętrzu, mogą być również mniej standardowe niż wymienione wyżej. Możemy postawić na duży, zwracający uwagę ścienny zegar, namalować na ścianie niespotykany pejzaż z egzotycznego kraju albo założyć duże, mocno oświetlone akwarium, pełne kolorowych ryb. Dobrze, jeśli wnętrze współgra z naszą osobowością i jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i funkcjonalne. Przykład aranżacji wnętrza wykonanego przez projektanta z Mobiliani Design dla domu w Bydgoszczy Bydgoszczy.

Projektowanie kuchni

Projektowanie wnętrz kuchni zakładało wykonanie mebli kuchennych zawierających nowoczesne rozwiązania (duża ilość miejsca, przestronnych szafek cargo, cichy domyk itp.)

Projektowanie wnętrz kuchni zakładało wykonanie mebli kuchennych zawierających nowoczesne rozwiązania (duża ilość miejsca, przestronnych szafek cargo, cichy domyk itp.)

Kuchnia, na ogół kobiece królestwo, również może zaskakiwać! Obrazy nadrukowane na szkle, designerskie dodatki, na przykład pieprzniczka i solniczka czy niespotykane kształty i kolory stołowej zastawy – to szczegóły, które zwrócą uwagę naszych gości. W kuchni możemy postawić na energetyczne kolory, takie jak zieleń, żółty czy turkus. Jeśli w naszej kuchni znajduje się stół, zadbajmy również o jego odpowiednią prezencję. Zamiast pustego blatu, możemy położyć na nim kolorowy obrus i postawić fantazyjną zastawę. Jak w każdym z pomieszczeń, dobrze sprawdzi się tu też wazon pełen świeżych kwiatów.

Tego typu zmianami z powodzeniem możesz zająć się sam, wtedy wnętrze będzie miało najbardziej indywidualny charakter, jeśli jednak nie czujesz się na siłach, z powodzeniem możesz skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz. Zwróci on twoją uwagę na detale, których większość z nas nie zauważa, a które mają istotne znaczenie w całości aranżacji pomieszczeń.