Wiosna za pasem, a jak każdy doskonale wie – wiosenne porządki to doskonała okazja na rearanżację wnętrz. Chęć zmiany wystroju mieszkania czy domu nie musi łączyć się z koniecznością generalnego remontu; w zmianie kolorów ścian, kafli czy mebli pomogą specjalistyczne farby. Jakie kolory należą do najmodniejszych w roku 2022? Odpowiedź na to poznacie czytając nasz top najmodniejszych kolorów!

Modne kolory – wystrój wnętrz 2022

Pierwszy kwartał roku to dobry moment na przemeblowania, remonty i nowe aranżacje. To właśnie w tym okresie największe firmy zajmujące się produkcją farb, powłok architektonicznych i systemów poligraficznych – ogłaszają swoje pomysły na kolory, które w danym roku stanowić będą najnowszy krzyk mody.

Na jakie barwy warto zdecydować się w roku 2022, chcąc wybrać modną farbę?

  1. Kolor roku 2022 według Pantone – Very Peri

Pantone to niezwykle popularne przedsiębiorstwo amerykańskie, które zajmuje się poligrafią. Słynie z opracowania swojej skali kolorów, wykorzystywanych powszechnie w druku. Pantone stanowi także punkt odniesienia dla architektów i projektantów wnętrz, którzy z niecierpliwością wyczekują corocznego ogłoszenia najnowszej barwy roku wg. Pantone.

W tym roku wybór Pantone padł na Very Peri, pastelowe połączenie koloru niebieskiego z energetycznym fioletem. Kolor wybrano jako metaforyczną ilustrację współczesnego stylu życia, w którym trendy tradycyjne przeplatają się z trendami cyfrowymi. Z uwagi na to Very Peri to doskonały wybór zarówno do wnętrz komercyjnych, jak i mieszkalnych. Sprawdzi się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach, dobrze łącząc z różem, czerwienią i fioletem.

  1. Kolor roku 2022 według Minwax – Gentle Olive

Minwax to amerykańska firma, która powinna być doskonale znana każdemu, kto miał okazje przerabiać czy odnawiać drewniane meble. To popularny producent produktów do drewna – w tym farb, które świetnie nadają się do odnawiania mebli.

W tym roku Minwax zaproponował jako kolor roku Gentle Olive – kolejną delikatną i pastelową barwę, która łączy subtelne zielenie z szarością. Gentle Olive to kolor komfortu, będący świadectwem zmian, jakich domy i biura musiały doświadczyć w ostatnich latach w kontekście pandemii wirusa. Właśnie dlatego oliwkowy kolor od Minwax świetnie sprawdzi się na meblach i ścianach w pomieszczeniach, które mają roztaczać aurę wewnętrznego spokoju i wyciszenia.

  1. Kolor roku 2022 według Krylon – Satin Rolling Surf

Krylon to firma, która zrewolucjonizowała przemysł farbiarski, współcześnie stanowiąc dla wielu konsumentów wiodącego producenta farb w spreju, które doskonale sprawdzają się między innymi przy odnawianiu i przerabianiu mebli.

Krylon wybierając kolor roku, postawił na zdecydowanie odważniejszą i energetyzującą barwę niż Minwax czy Pantone. Odcień seledynu, który proponuje Krylon, zdecydowanie rozjaśni każde pomieszczenie.

Meble w kolorze Satin Rolling Surf z całą pewnością przykują uwagę, sprawdzając się jako punkt kontrastu w zestawieniu z bardziej stonowanymi barwami ścian czy innymi meblami.

  1. Valspar – kolory roku 2022

Kiedy jeden modny kolor to za mało – z pomocą przychodzi Valspar. Zamiast wybierać pojedynczy kolor, popularna firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości farb zdecydowała się zaproponować całą paletę współgrających ze sobą barw.

To oczywiście doskonała informacja dla każdego, kto planuje urządzić swoje wnętrze, wybierając dopasowane do siebie meble, dekoracje i kolory ścian.

Paleta Valspar składa się z 12 pastelowych kolorów, które mają za zadanie stworzyć wspólnie komfortową, spokojną i bezpieczną przestrzeń. To doskonały wybór pozwalający na stworzenie wspaniałej kuchni, łazienki czy pokoju wypoczynkowego.

  1. Kolor roku 2022 od Dunn-Edwards – Art and Craft

Dunn-Edwards to kolejna znana firma farbiarska, której produkty pozwalają na odnowienie mebli czy odmalowanie ścian. Art and Craft to kolor reklamowany jako ponadczasowy – nie należy się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że neutralny, ziemisty odcień delikatnego brązu doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Doskonale współgrający z szeregiem innych barw odnajdzie się w wielu aranżacjach i różnorodnych stylach.