Projektowanie domu i jego przestrzeni jest zupełnie innym zadaniem w porównaniu do zaplanowania wystroju wnętrza kawiarni bądź restauracji. Przede wszystkim podstawową kwestią z pośród wielu różnic jest funkcja jaką ma za zadanie pełnić dany budynek w tym przypadku restauracja oraz kawiarnia w porównaniu z funkcją i przeznaczeniem budynków mieszkalnych. Z tym zadaniem wiąże się specyficzne wyposażenie pomieszczeń oraz dobór materiałów do wykonania projektu wystroju wnętrza restauracji. Zarówno restaurację jak i kawiarnię łączy fakt, że do obu miejsc uczęszcza duża ilość osób, dlatego użyte materiały muszą odznaczać się niebywałą wytrzymałością ze względu na nieustanne użytkowanie oraz wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Od czego zacząć planowanie przestrzeni kawiarni jaki i zarówno restauracji?

Aranżacja i projekt części wnętrza kawiarni - Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Aranżacja i projekt części wnętrza kawiarni – Mobiliani Design, Bydgoszcz.

Nadrzędną sprawą jest dopasowanie ilości stolików do wielkości lokalu, tak aby był zachowany komfort swobodnego przemieszczania się oraz uwzględniona strefa intymności w czasie spotkań i rozmów. Muszą być wymierzone odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi stolikami. Nie jest łatwo osiągnąć pożądany efekt w szczególności przy małej powierzchni pomieszczenia, dlatego wielką pomocą może okazać się, w tym momencie, współpraca z projektantem wnętrz. Jego ogrom wiedzy jest w stanie uczynić cuda i sprawić, iż niemożliwe staje się możliwe. Dodatkowo jednym z ważniejszych punktów jest bar, gdyż pełni również bardzo ważną funkcję i jest w większości przypadków centralnym punktem całego obiektu restauracji. Zważając na ten fakt należy pamiętać, aby dopasować pozostałą część lokalu pod względem wystroju wnętrza i zaaranżować je tak, by ze sobą współgrały i zachęcały wyglądem wielu nowych klientów. Przede wszystkim już na początku projektu musi być określone jaką ofertą będzie dysponowała dana kawiarnia czy restauracja i na jakie produkty spośród oferty będzie kładziony największy nacisk. Popisowe danie może być inspiracją i wpłynąć na klimat wystroju całego wnętrza oraz pozwoli wyróżnić się pomiędzy innymi istniejącymi, tego typu, lokalami. Są to niezmiernie ważne punkty od, których zależy w jakim kierunku trzeba podążać mając na względzie nie tylko wystrój wnętrz, ale też pozostałe aspekty wpływające na rozwój firmy. Przy projektowaniu kawiarni czy też restauracji konieczne jest zachowanie wymogów odnoszących się do przestrzeni dla osób niepełnosprawnych. Niedostosowanie takiej przestrzeni może być powodem wielu komplikacji i problemów ze strony prawnej oraz eliminuje pobyt gości z niepełnosprawnością ruchową. Projektanci wnętrz doskonale znają się na tematyce związanej z organizacją lokali mając na względzie również osoby niepełnosprawne, dlatego warto zainwestować w architekta wnętrz, by nie głowić się nad połączeniem elementów związanych z wymogami odnoszącymi się z do wymiarów przestrzeni swobodnego przemieszczania się osób niepełnosprawnych z ogólnym planem rozmieszczenia mebli i wystrojem wnętrza.

Na jakie elementy koniecznie należy zwrócić uwagę w projektowaniu wnętrz kawiarni i restauracji?

Luksusowa restauracja od zewnątrz - projekt i realizacja wnętrza.

Luksusowa restauracja od zewnątrz – projekt i realizacja wnętrza.

W przypadku kawiarni duże znaczenie ma oświetlenie, ponieważ tworzy on swoisty klimat danego lokalu i w szczególny sposób skupia uwagę przechodniów wieczorową porą oraz w czasie jesieni czy zimy. Poza tym szalenie ważna jest odpowiednio dobrana kolorystyka ścian, mebli, zasłon i innych drobnych dodatków, które składają się na finalny wystrój kawiarni. Wrażenia estetyczne są pierwszym bodźcem wpływającym na klienta, które albo zachęcą go do pobytu albo odstraszą. Kolejną istotną kwestią jest styl projektowanego wnętrza, którego należy się trzymać i nie mieszać z innymi, gdyż taka mieszanka w końcowym efekcie może się okazać brakiem stylu i nieudaną aranżacją wnętrza.
Ustosunkowując się do wystroju wnętrza restauracji należy liczyć się z bardziej rozwiniętym menu w porównaniu do oferty kawiarni co wiąże się z większą ilością osób jednorazowo odwiedzających restaurację. Biorąc pod uwagę wystrój wnętrza należy zachować podobne zasady jak w przypadku aranżacji wnętrz kawiarni, z tym że najwięcej uwagi poświęca się dekoracji stołu. Skupiając się na tematyce stołów w restauracji, warto zastanowić się nad jego kształtem, tworzywie z jakiego został stworzony, kolorze, a następnie dobrać do tego w odpowiednim stylu krzesła, obrus, zastawę, świeczniki oraz wazony z kwiatami. Panujący styl w lokalu restauracji determinuje jakiego koloru i w jakim kształcie powinny być wszelkiego rodzaju elementy wystroju premarin dosage.

Projekt wnętrza kawiarni - Mobiliani Design Bydgoszcz.

Projekt wnętrza kawiarni – Mobiliani Design Bydgoszcz.

Jak się okazuje projektowanie wnętrz nie jest zadaniem łatwym do wykonania i w przypadku kawiarni czy też restauracji wymaga fachowego podejścia i logistycznego myślenia. Każdy choćby najdrobniejszy szczegół projektowanego wnętrza może wpłynąć na pozytywne bądź negatywne wrażenia przybyłych gości. Wszystko powinno być dopracowane i idealnie ze sobą współgrać. Wystrój wnętrza kawiarni oraz restauracji powinien być dostosowany do wieku i preferencji klientów oraz do rodzaju uroczystości, które są najczęściej świętowane w wybranym lokalu.