Moda ma to do siebie, że zmienia się niemalże cały czas. Co roku w kwestii aranżacji wnętrz proponuje się kolejne rozwiązania, którymi warto interesować się, jeśli myśli się o odnowieniu lub remoncie generalnym danego pomieszczenia. Trendom ulegają także rozwiązania proponowane w łazienkach. Nosisz się z zamiarem odnowienia łazienki zgodnie z najnowszą modą? Pomoże w tym nasz artykuł! 

Moda na nowe technologie 

Rozwój technologii pozwala w aranżacji wnętrz na stosowanie rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu nie miałyby racji bytu. Impregnaty pozwalające na użycie nieoczywistych materiałów, żywica, farby do kafelków – nowoczesne techniki aranżacji łazienki pozwalają na dowolne spersonalizowanie pomieszczenia. Popularyzacja niedostępnych wcześniej rozwiązań gwarantuje również możliwość odnowienia łazienki taniej niż w przypadku remontu generalnego. 

Kabina prysznicowa ozdobą łazienki 

W ciągu ostatnich lat szczególne zainteresowanie architektów wnętrz przyciągały kabiny prysznicowe. W zakresie prysznica nowoczesne rozwiązania oferują aktualnie szereg opcji, które łatwo wkomponować w łazienkę stworzoną w dowolnym wybranym stylu.

Lubianym i często wybieranym rozwiązaniem są różnorodne kabiny prysznicowe typu walk-in, umożliwiające zrezygnowanie z brodzika lub wybór obniżonego brodzika prysznicowego. Oprócz tego coraz powszechniejsze są deszczownice, które coraz częściej wypierają popularne kilka lat temu systemy hydromasażu, gwarantując dostęp do odprężającego strumienia wody. 

Zabudowywane do niedawna wanny powoli wypierane są natomiast przez wanny wolnostojące, często nawiązujące do klasyki, a więc wspierające się na nogach. Wanny tego rodzaju można łączyć z prysznicem, a ich kształt niejednokrotnie stanowić może centralną ozdobę nowoczesnej łazienki. 

Kolory łazienki 

Decydując się na wybór koloru łazienki, warto zapoznać się z naszym tekstem omawiającym najpopularniejsze barwy 2022 roku. Pamiętać trzeba o tym, że popularne farby do kafli umożliwiają remont łazienki niewielkim kosztem – można stosować je na stare kafle, by nadać im zupełnie nowy wygląd. Stworzona w ten sposób powłoka farby odporna jest na zadrapania i działanie wilgoci. 

Od kilku lat w łazienkach na dobre rozgościła się również czerń, która często wypiera klasycznie białe elementy łazienki, takie jak na przykład zlew, toaleta czy brodzik. 

W kontraście do czerni i bieli stoją inne kolory umywalek czy wanien, które coraz odważniej pojawiają się w nowoczesnych i modnych łazienkach. Kolorowa wanna czy zlew od dłuższego czasu nie są już przykładem ekstrawagancji; mogą natomiast stanowić doskonałe wykończenie spójnego kolorystycznie wnętrza modnej łazienki. 

Dodatki do modnej łazienki 

Nie ważne, czy projektujesz łazienkę od podstaw, czy myślisz o jej renowacji i odświeżeniu – w obu tych przypadkach nie można zapomnieć o dodatkach, bez których nie obejdzie się żadna łazienka. 

Jednym z najlepszych dodatków, które sprawdzą się w każdej łazience niezależnie od stylu – są ponadczasowo modne rośliny. Dobierając rośliny do łazienki, pamiętać trzeba o ich predyspozycjach; nie każda roślina odnajdzie się w wilgotnym i ciepłym mikroklimacie łazienki. Świetną rośliną łazienkową może być na przykład paprotka czy zielistka! 

Powrót do natury 

Trendy w łazience to także powrót do klasycznych materiałów, których wykorzystanie w łazience nie zawsze było łatwe. Dzięki nowoczesnym impregnatom czy żywicy – wykorzystanie drewna w łazience nigdy nie było łatwiejsze! Odpowiednio zabezpieczone, naturalne drewno może przykuwać uwagę i doskonale współgrać z innymi klasycznymi materiałami, takimi jak kamień lub beton.

Szczególnie kamienie przeżywają w ostatnim czasie łazienkowy renesans! Trendem współczesnych łazienek jest wykorzystanie wytrzymałego kwarcu czy marmuru. Materiały te doskonale prezentują się wizualnie, są również niezwykle odporne na zadrapania i uszkodzenia. 

Modne trendy w łazience to przede wszystkim szeroki wachlarz stylów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie!